turgut reis sempozyum
Anasayfa
Amaç ve Kapsam
Kurullar
Bildiri Yazım Kurallar
Sempozyum Takvimi
Sempozyum Programı
Ulaşım ve Konaklama
Afiş ve Broşür
Turgutreis-Bodrum
İletişim
menu

       Turgut Reis ( Paşa ) sadece ülkemizin değil, dünyanın sayılı denizcileri arasında yer almaktadır. XVI. Yüzyıl Dünya Denizcilik Tarihine damgasını vurmuş, deniz savaşlarında gösterdiği üstün stratejik düşünce ve uygulamalarıyla, cesur ve gözü kara kişiliği ile rakip donanmalarına korku salmış büyük bir amiral; faziletli ve adaletli idareciliği ile önder bir Reis olarak dünya literatürlerinde ün salmıştır.

       Turgutreis Belediyesi topraklarında dünyaya gelen ve adını taşıdığı bu ünlü Türk beylerbeyinin anısını taçlandırmak amacıyla “I. Turgut Reis Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu”nu birçok akademisyen ve araştırmacının katılımıyla 27-28 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenmiştir. Alanında bir ilk olma özelliği taşıyan bu sempozyumda, Turgut Reis’in destanlaşmış adı etrafında Türk denizciliğinin aktüel sorun ve konuları tarihsel perspektifle harmanlanarak genel ve kapsayıcı nitelikte sunulmuştur.

       Aynı çerçevede Turgut Reis’in tarihi kişiliğinin gelecek kuşaklara doğru aktarılması ve adının yaşatılması misyonuyla gelenekselleştirilmesi amaçlanan sempozyumlar serisinin bu seneki organizasyonu uluslararası platformda "2. Turgut Reis ve Türk Denizcilik Tarihi Uluslararası Sempozyumu” adıyla düzenlenecektir.


DUYURU
2inci Sempozyum Resimler
alt bant
Ana Sponsor
Destekleyenler
Denizcilik Tarihi Sempozyum Sponsorlar
   
2. Sempozyum Resimler